ChatGPT یک چت ربات هوش مصنوعی است که می تواند مسیرها را طی کند و کارهایی مانند نوشتن مقاله را انجام دهد. مسائل متعددی وجود دارد که قبل از تصمیم گیری در مورد نحوه استفاده از آن برای محتوا و سئو باید درک کنید.

کیفیت محتوای ChatGPT شگفت‌انگیز است، بنابراین ایده استفاده از آن برای اهداف سئو باید مورد توجه قرار گیرد.

چرا ChatGPT انسانی هوشمند است؟

به طور خلاصه، ChatGPT نوعی یادگیری ماشینی است که مدل یادگیری بزرگ نامیده می شود.
یک مدل یادگیری بزرگ، یک هوش مصنوعی است که بر روی حجم وسیعی از داده ها آموزش می بیند که می تواند پیش بینی کند کلمه بعدی در یک جمله چیست.

هر چه داده های بیشتری در مورد انواع وظایفی که می تواند انجام دهد (مانند نوشتن مقاله) آموزش داده شود، مدل های زبان بزرگ توانایی های غیرمنتظره ای را ایجاد می کنند.

دانشگاه استنفورد می نویسد که چگونه افزایش داده های آموزشی GPT-3 را قادر ساخت تا متن را از انگلیسی به فرانسوی ترجمه کند، حتی اگر به طور خاص برای انجام این کار آموزش ندیده باشد. مدل های زبان بزرگ مانند GPT-3 (و GPT-3.5 که زیربنای ChatGPT است) برای انجام کارهای خاص آموزش ندیده اند. آنها با طیف گسترده ای از دانش آموزش می بینند که سپس می توانند آن را در حوزه های دیگر اعمال کنند.

این شبیه نحوه یادگیری یک انسان است. به عنوان مثال، اگر انسانی اصول نجاری را بیاموزد، می تواند از آن دانش برای ساختن یک میز استفاده کند، حتی اگر به آن شخص هرگز به طور خاص نحوه انجام آن را آموزش نداده باشند.

GPT-3 شبیه به مغز انسان عمل می کند زیرا حاوی دانش عمومی است که می تواند برای چندین کار اعمال شود.

 

همچنین ببینید: دوره آموزش HTML و CSS

 

مقاله دانشگاه استنفورد در مورد GPT-3 توضیح می دهد:

برخلاف موتورهای شطرنج که یک مشکل خاص را حل می‌کنند، انسان‌ها «به طور کلی» باهوش هستند و می‌توانند هر کاری را از نوشتن شعر گرفته تا بازی فوتبال و ارائه اظهارنامه مالیاتی انجام دهند.

برخلاف اکثر سیستم‌های هوش مصنوعی فعلی، GPT-3 به چنین هوش عمومی نزدیک‌تر شده است…

ChatGPT از یک مدل زبان بزرگ دیگر به نام InstructGPT استفاده می کند که برای گرفتن مسیرها از انسان و پاسخ های طولانی به سوالات پیچیده آموزش داده شده است. با بازاریابی محتوا، کسب و کار خود را به جلو ببرید
با این بسته ابزار بازاریابی محتوا همه کاره، دید آنلاین خود را افزایش دهید، به مشتریان جدید دسترسی پیدا کنید و فروش را افزایش دهید.

 

همچنین ببینید: ChatGPT چیست و چرا اهمیت دارد؟

 

تبلیغات

این توانایی برای پیروی از دستورالعمل‌ها باعث می‌شود ChatGPT بتواند دستورالعمل‌هایی را برای ایجاد یک مقاله تقریباً در مورد هر موضوعی دریافت کند و آن را به هر شکلی که مشخص شده انجام دهد.
می تواند یک مقاله با محدودیت هایی مانند تعداد کلمات و گنجاندن نکات موضوعی خاص بنویسد.

 

شش نکته در مورد ChatGPT که باید بدانید:

ChatGPT می تواند تقریباً در مورد هر موضوعی مقاله بنویسد، زیرا بر روی متن های بسیار متنوعی که در دسترس عموم است آموزش داده شده است.

با این حال محدودیت‌هایی برای ChatGPT وجود دارد که قبل از تصمیم‌گیری برای استفاده از آن در یک پروژه SEO مهم است که بدانید.

بزرگترین محدودیت این است که ChatGPT برای تولید اطلاعات دقیق غیر قابل اعتماد است. دلیل نادرست بودن آن این است که این مدل فقط پیش‌بینی می‌کند که چه کلماتی باید بعد از کلمه قبلی در یک جمله در یک پاراگراف در یک موضوع خاص آمده باشند. مربوط به دقت نیست. این باید یک نگرانی اصلی برای هر کسی باشد که علاقه مند به ایجاد محتوای با کیفیت است.

1. برنامه ریزی شده برای جلوگیری از انواع خاصی از محتوا
برای مثال، ChatGPT به‌طور خاص برنامه‌ریزی شده است تا متنی درباره موضوعات خشونت گرافیکی، رابطه جنسی صریح، و محتوای مضر مانند دستورالعمل‌هایی درباره نحوه ساخت یک وسیله انفجاری تولید نکند.

2. بی اطلاع از رویداد های جاری
محدودیت دیگر این است که از محتوایی که بعد از سال 2021 ایجاد شده است آگاه نیست، بنابراین اگر محتوای شما باید به روز و تازه باشد، ChatGPT در شکل فعلی آن ممکن است مفید نباشد.

3. دارای تعصبات داخلی
محدودیت مهمی که باید از آن آگاه بود این است که به گونه ای آموزش دیده باشد که مفید، راستگو و بی ضرر باشد. این ها فقط ایده آل نیستند، آنها تعصبات عمدی هستند که در دستگاه تعبیه شده اند. به نظر می رسد بی ضرر بودن برنامه باعث می شود خروجی از منفی بودن جلوگیری کند. این چیز خوبی است، اما همچنین به طور ماهرانه مقاله را از مقاله ای که ممکن است در حالت ایده آل خنثی باشد تغییر می دهد. در یک روش صحبت کردن، باید فرمان را در دست بگیرید و صریحاً به ChatGPT بگویید که در جهت دلخواه رانندگی کند. در اینجا مثالی از نحوه تغییر بایاس خروجی آورده شده است. از ChatGPT خواستم که داستانی به سبک ریموند کارور و داستانی دیگر به سبک نویسنده معمایی ریموند چندلر بنویسد. هر دو داستان پایان های خوشی داشتند که برای هر دو نویسنده بی خاصیت بود.


برای به دست آوردن خروجی مطابق با انتظاراتم، مجبور شدم ChatGPT را با دستورالعمل‌های دقیق راهنمایی کنم تا از پایان‌های خوش‌بینانه اجتناب شود و پایان‌بندی به سبک کارور از حل‌وفصل داستان جلوگیری کند، زیرا داستان‌های ریموند کارور اغلب این‌گونه است.

 

نکته این است که ChatGPT دارای سوگیری هایی است و باید از نحوه تأثیر آن ها بر خروجی آگاه بود.

 

4. ChatGPT به دستورالعمل های بسیار دقیق نیاز دارد.

ChatGPT به دستورالعمل‌های دقیقی نیاز دارد تا بتواند محتوایی با کیفیت بالاتر تولید کند که شانس بیشتری برای اصلی بودن یا داشتن یک دیدگاه خاص داشته باشد. هرچه دستورالعمل های بیشتری به آن داده شود، خروجی پیچیده تر خواهد بود. قدرت و محدودیتی که باید از آن آگاه بود. هرچه دستورالعمل کمتری در درخواست برای محتوا وجود داشته باشد، احتمال اینکه خروجی خروجی مشابهی را با درخواست دیگری به اشتراک بگذارد بیشتر است، به عنوان یک آزمایش، من از پرس و جو و خروجی که چندین نفر در مورد آن در فیس بوک پست کرده بودند، کپی کردم. هنگامی که من دقیقاً همان سؤال را از ChatGPT پرسیدم، دستگاه یک مقاله کاملاً اصلی تولید کرد که از ساختار مشابهی پیروی می کرد. مقالات متفاوت بودند، اما ساختار یکسانی داشتند و موضوعات فرعی مشابهی را لمس کردند، اما با کلمات 100٪ متفاوت. ChatGPT برای انتخاب کلمات کاملاً تصادفی در هنگام پیش‌بینی کلمه بعدی در مقاله طراحی شده است، بنابراین منطقی است که خود سرقت ادبی نباشد، اما این واقعیت که درخواست‌های مشابه مقالات مشابهی را تولید می‌کنند، محدودیت‌های صرفاً پرسیدن «این را به من بده» را برجسته می‌کند. ”

 

5. آیا محتوای ChatGPT قابل شناسایی است؟

محققان در گوگل و سایر سازمان‌ها سال‌ها بر روی الگوریتم‌هایی برای شناسایی موفقیت‌آمیز محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی کار کرده‌اند. مقاله پژوهشی با عنوان استحکام متضاد ویژگی های عصبی-آماری در تشخیص ترانسفورماتورهای مولد (PDF) می باشد. محققان در حال آزمایش بودند تا ببینند چه نوع تحلیلی می تواند محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی را که از الگوریتم هایی برای فرار از تشخیص استفاده می کند، تشخیص دهد. آن ها استراتژی هایی مانند استفاده از الگوریتم BERT برای جایگزینی کلمات با مترادف ها را آزمایش کردند، یکی دیگر از راهبردهای دیگر که غلط املایی را اضافه می کرد. چیزی که آنها کشف کردند این بود که برخی از ویژگی های آماری متن تولید شده با هوش مصنوعی مانند امتیازات شاخص Gunning-Fog و Flesch Index برای پیش بینی اینکه آیا یک متن توسط کامپیوتر تولید شده است مفید است، حتی اگر آن متن از الگوریتمی استفاده کرده باشد که برای فرار از تشخیص طراحی شده است.

 

6. واترمارک نامرئی

جالبتر این است که محققان OpenAI واترمارکینگ رمزنگاری شده را توسعه داده اند که به شناسایی محتوای ایجاد شده از طریق یک محصول OpenAI مانند ChatGPT کمک می کند. یک مقاله اخیر توجه را به بحث یک محقق OpenAI جلب کرد که در ویدیویی با عنوان، Scott Aaronson Talks AI Safety در دسترس است. این محقق بیان می‌کند که شیوه‌های هوش مصنوعی اخلاقی مانند واترمارکینگ می‌تواند به یک استاندارد صنعتی تبدیل شود، به گونه‌ای که Robots.txt به استانداردی برای خزیدن اخلاقی تبدیل شد.


او بیان کرد:

ما در 30 سال گذشته دیده‌ایم که شرکت‌های بزرگ اینترنتی می‌توانند روی استانداردهای حداقلی به توافق برسند، خواه به دلیل ترس از شکایت، تمایل به دیده شدن به عنوان یک بازیگر مسئول یا هر چیز دیگری.

یک مثال ساده می تواند robots.txt باشد: اگر می خواهید وب سایت شما توسط موتورهای جستجو ایندکس نشود، می توانید آن را مشخص کنید و موتورهای جستجوی اصلی به آن احترام می گذارند.

به روشی مشابه، می‌توانید چیزی مانند واترمارکینگ را تصور کنید - اگر بتوانیم آن را نشان دهیم و نشان دهیم که کار می‌کند و ارزان است و به کیفیت خروجی لطمه نمی‌زند و به محاسبات زیادی نیاز ندارد و غیره - که این فقط به یک استاندارد صنعتی تبدیل می‌شود و هر کسی که می‌خواهد به عنوان یک بازیکن مسئولیت‌پذیر در نظر گرفته شود، آن را شامل می‌شود.


واترمارکی که محقق ایجاد کرد بر اساس رمزنگاری است. هر کسی که کلید را داشته باشد می‌تواند سندی را آزمایش کند تا ببیند آیا علامت دیجیتالی دارد که نشان می‌دهد توسط هوش مصنوعی تولید شده است یا خیر. کد می تواند به شکل نحوه استفاده از علائم نگارشی یا به عنوان مثال در انتخاب کلمه باشد.

 

او توضیح داد که واترمارکینگ چگونه کار می کند و چرا اهمیت دارد:

پروژه اصلی من تاکنون ابزاری برای واترمارک کردن خروجی های یک مدل متنی مانند GPT بوده است. اساساً، هر زمان که GPT متن طولانی تولید می‌کند، ما می‌خواهیم یک سیگنال مخفی غیرقابل توجه در انتخاب کلمات آن وجود داشته باشد، که می‌توانید بعداً برای اثبات اینکه، بله، از GPT آمده است استفاده کنید. ما می‌خواهیم گرفتن یک خروجی GPT و ارسال آن به گونه‌ای که گویی از یک انسان آمده است، سخت‌تر باشد. بدیهی است که این می تواند برای جلوگیری از سرقت علمی آکادمیک مفید باشد، اما برای مثال، برای مثال، تولید انبوه تبلیغات - می دانید، هر وبلاگ را با نظرات ظاهراً موضوعی حمایت می کند که از حمله روسیه به اوکراین حمایت می کند، بدون حتی یک ساختمان پر از ترول ها در مسکو یا جعل کردن سبک نوشتن یک نفر برای متهم کردن آنها، این ها همه چیز هایی هستند که ممکن است کسی بخواهد آنها را سخت تر کند، درست است؟»

 

آیا باید از هوش مصنوعی برای اهداف سئو استفاده کنید؟

محتوای هوش مصنوعی قابل تشخیص است بسیاری از مردم می گویند که هیچ راهی برای گوگل وجود ندارد که بفهمد آیا محتوا با استفاده از هوش مصنوعی تولید شده است یا خیر. من نمی توانم درک کنم که چرا کسی این نظر را دارد زیرا تشخیص هوش مصنوعی مشکلی است که کم و بیش قبلاً حل شده است، حتی محتوایی که الگوریتم‌های ضد تشخیص را به کار می‌گیرد نیز قابل شناسایی است (همانطور که در مقاله تحقیقاتی که در بالا به آن لینک دادم اشاره شد). تشخیص محتوای تولید شده توسط ماشین موضوع تحقیق سال‌ها قبل بوده است، از جمله تحقیق در مورد چگونگی تشخیص محتوایی که از زبان دیگری ترجمه شده است.

 

همچنین ببینید: چگونه می توانم از هوش مصنوعی برای کمک به شروع کسب و کارم استفاده کنم؟

 


محتوای تولید شده خودکار دستورالعمل‌های Google را نقض می‌کند؟

محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی دستورالعمل های گوگل را نقض می کند. برای ما این ها اساساً همچنان در دسته محتوای تولید شده به صورت خودکار قرار می گیرند که تقریباً از ابتدا در دستورالعمل های وب مستر وجود داشت و مردم به روش های مختلف به طور خودکار محتوا تولید می کنند. و برای ما، اگر از ابزارهای یادگیری ماشینی برای تولید محتوای خود استفاده می‌کنید، اساساً مانند این است که فقط کلمات را به هم می‌زنید، یا مترادف‌ها را جستجو می‌کنید، یا ترفندهای ترجمه‌ای را انجام می‌دهید که مردم قبلا انجام می‌دادند. از این جور چیزها شک من این است که شاید کیفیت محتوا کمی بهتر از ابزارهای قدیمی باشد، اما برای ما هنوز محتوا به طور خودکار تولید می‌شود، و این بدان معناست که برای ما هنوز برخلاف دستورالعمل‌های وبمستر است. بنابراین ما آن را هرزنامه می‌دانیم.»

گوگل اخیراً بخش محتوای «تولید خودکار» صفحه برنامه‌نویس خود را درباره هرزنامه به‌روزرسانی کرده است. در اکتبر 2022 ایجاد شد، در اواخر نوامبر 2022 به روز شد. این تغییرات بیانگر توضیحی در مورد اینکه چه چیزی محتوای تولید شده خودکار را هرزنامه می کند، منعکس می کند.

در ابتدا چنین گفته شد:

«محتوای تولید شده به‌طور خودکار (یا «تولید خودکار») محتوایی است که به صورت برنامه‌ریزی شده بدون تولید هیچ چیز اصلی یا افزودن ارزش کافی تولید شده است.»

گوگل این جمله را به‌روزرسانی کرد تا شامل کلمه «هرزنامه» شود:

«محتوای هرزنامه‌ای که به‌طور خودکار تولید می‌شود (یا «تولید خودکار») محتوایی است که به‌صورت برنامه‌نویسی بدون تولید چیزی اصلی یا افزودن ارزش کافی تولید شده است.»

به نظر می‌رسد که این تغییر روشن می‌کند که صرفاً تولید خودکار محتوا آن را اسپم نمی‌کند. فقدان تمام ارزش‌های افزوده و ویژگی‌های کلی «هرزنامه» است که آن محتوا را مشکل‌ساز می‌کند.


بهترین استفاده از هوش مصنوعی برای سئو

بهترین استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی برای مقیاس‌بندی سئو به‌گونه‌ای است که کارمند را بهره‌ورتر کند. این معمولاً شامل اجازه دادن به هوش مصنوعی کار خسته کننده تحقیق و تجزیه و تحلیل است. خلاصه کردن صفحات وب برای ایجاد توضیحات متا می تواند استفاده قابل قبولی باشد، زیرا گوگل به طور خاص می گوید که این برخلاف دستورالعمل های آن نیست. استفاده از ChatGPT برای ایجاد یک طرح کلی یا خلاصه محتوا ممکن است استفاده جالبی باشد. واگذاری تولید محتوا به یک هوش مصنوعی و انتشار آن همانطور که گفته شدممکن است موثرترین استفاده از هوش مصنوعی نباشد، اگر ابتدا از نظر کیفیت، دقت و مفید بودن بررسی نشود.